سلام ، به مجموعه آموزشی زبان انگلیسی احسان ریانی خوش آمدید.

معرفی کتاب

معرفی کتاب

کتاب هایی که توصی میشود

کتاب‌های موفقیت چه کمکی به ما میتوانند بکنند؟ چگونه میتوانیم از طریق خواندن این کتاب ها به خودشناسی و مدیریت ذهن و فکر خود بپردازیم؟

آیا اصلاً خواندن آن‌ها فایده‌ای دارد ؟

انسان از زمان تولد دوست دارد و تلاش میکند به کمال و موفقیت دست یابد. و  هرقدر که  بزرگ‌تر می‌شویم، دوست داریم موفقیت‌هایمان گسترده‌تر شود و فرد تأثیرگذاری در جامعه باشیم.

یکی از راه های بدست آوردن این موفقیت ها مطالعه کتاب‌ها و آموزش‌هایی هست  که توسط افراد موفق تألیف شده‌اند تا از این طریق با ادامه‌ دادن راه و روش آن‌ها، بتوانیم سریع‌تر و بیشتر رشد کنیم. زیرا کتابهای تاثیر گذاری وجود دارد که  زندگی شما را برای همیشه متحول خواهد کرد.

1-از بهترین کتاب‌هایی که با قطعیت میتوان معرفی کرد و به کمک آن میشود  زندگی خود را تغیر و بهبود بخشید ، کتاب اثر مرکب، نوشته‌ دارن هاردی است. از دیگر کتاب های دارن هاردی کتاب‌های امسال تکرار نخواهد شد، دیوانگان ثروت ساز، تصمیمات سرنوشت ساز، بهترین سال زندگی تو و غیره را به نگارش درآورده است.

در کتاب اثر مرکب  اثرات فوق‌العاده‌ای که عادت‌های کوچک بر روی زندگی شما می‌گذارند، به خوبی نشان داده شده است. دارن هاردی در این کتاب به شما می‌گوید که رفتارهای معمولی که هر روز ممکن است چند دقیقه از وقتتان را بگیرد، به مرور اثر مرکبی بر جای خواهد گذاشت که باعث می‌شود بتوانید سریع‌تر رشد کنید. انرژی چندانی ممکن است برای این کار صرف نکنید؛ ولی قطعاً نتیجه‌ آن می‌تواند تأثیرات شگرفی بر زندگی شما داشته باشد. این کتاب به خصوص برای کسانی که فکر می‌کنند باید تغییرات بزرگ در زندگی خود بدهند بسیار مناسب است. افراد با خواندن این کتاب می‌توانند درک کنند که تغییرات جزئی در سبک زندگی نیز می‌تواند به مرور زمان پیشرفت‌های زیادی را در زندگی‌شان به وجود آورد.

2-دومین کتابی که معرفی میکنیم کتاب چهاراثر از فلورانس اسکاول شین هست که  درباره سبک زندگی انسان است. او میگوید: اکثر مردم زندگی را پیکار می انگارند اما زندگی پیکار نیست بلکه بازی است. اما بدانید بدون آگاهی از قانون معنویت نمیتوان در این بازی برنده شد. عیسی مسیح آموخت که زندگی بازی بزرگ داد و ستد است زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد.کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین در اصل خلاصه‌ای از ۴ کتاب معروف اوست که در یک کتاب گرد هم آورده شده‌اند. کتاب‌هایی مانند بازی زندگی و شیوه‌ آن، راهی نهان به سوی پیروزی، گفتار تو چوب جادوی توست و غیره از بهترین کتاب‌های موفقیت این نویسنده‌ معروف هستند.

خانم فلورانس اسکاول شین در این کتاب، زندگی را یک بازی می‌داند که قواعد شگفت‌انگیزی دارد. آموختن این قواعد به شما کمک می‌کند تا با به کار گیری آن‌ها راه و رسم موفق شدن را دریابید و از آن‌ها استفاده کنید. این کتاب ۴ بخش دارد که شامل موارد زیر است:

  • بازی زندگی و راه این بازی
  • کلام تو، عصای معجزه‌گر توست
  • در مخفی توفیق
  • نفوذ کلام

در بخش اول آن بازی زندگی توضیح داده شده است و سه بخش دیگر با توجه به کلام و اثر آن بر زندگی، نکاتی را به مخاطب گوشزد می‌کند.

3-اگر می‌خواهیم یکی از بهترین کتاب‌های موفقیت برای کودکان و نوجوانان را معرفی کنیم، کتاب “چه کسی پنیر مرا جابجا کرد”  را پیشنهاد میدهیم. این کتاب زیبا و پر محتوا دارای نکات بسیار آموزنده‌ای است که در قالب داستان به مخاطب ارائه شده است و آنقدر راحت در ذهن جای می‌گیرد که هیچ‌گاه فراموشتان نخواهد شد.

در این کتاب داستان دو موش که با هم دوست هستند . این دو موش هر دو انباری از پنیر دارند که می‌توانند از آن استفاده کنند؛ اما رویه هر کدام متفاوت است. یکی از این موش‌ها تصمیم می‌گیرد قبل از این که انبار پنیرش تمام شود، پنیر دیگری پیدا کند و در دالان‌های تو در تو به دنبال اهداف خود می‌رود. در این کتاب توضیح داده شده است که قبل از به هم ریختن شرایط زندگی و کسب و کار، بهتر است روش دیگری هم پیدا کنید که به یک باره غافلگیر شرایط نشوید. این روش باعث می‌شود تا با آرامش خاطر بیشتری زندگی کنید و احساس ترس و دلهره‌تان در مواقعی که مشکلات به شما هجوم می‌آورند، به مراتب کمتر باشد.

بزرگان موفقیت و ثروت، معتقدند که نگرش انسان نسبت به ثروت و کسب و کار می‌تواند در بهبود شرایط مالی وی اثر زیادی داشته باشد.  یکی از بهترین کتابها در این زمینه کتاب پدر پولدار پدر فقیر است که رابرت کیوساکی آن را  نوشته است.

4-در این کتاب دو پدر پولدار و بی پول با هم مقایسه می‌شوند. این دو نفر از نظر تحصیلات دانشگاهی، هزینه‌های تحصیل و زندگی و موارد متعددی با هم متفاوت عمل کرده‌اند. جالب است که در این کتاب متوجه می‌شوید تفکر پدر بی پول با طیف وسیعی از مردم جامعه هماهنگی بیشتری دارد. با خواندن این کتاب پی خواهید برد که چرا ثروتمندان روز به روز ثروتمندتر و فقیران، فقیرتر می‌شوند. همه‌ این مسائل به نگرش و طرز برخورد آن‌ها با مسائل زندگی ارتباط دارد. آموزش سواد مالی توسط پدر پولدار یک نیاز اساسی معرفی می‌شود. پدر پولدار معتقد است، ثروتمندان برای پول کار نمی‌کنند؛ ولی پدر بی پول کار کردن را یک نیاز برای گذران زندگی می‌داند. روی هم رفته خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند تا طرز برخورد خود را درباره‌ کسب و کار و پول ،در صورت لزوم، تصحیح کنید و پول بیشتری را به سمت خود بکشانید.

5-خداوند در قرآن به قلم و آنچه می‌نویسد قسم یاد کرده است. شاید این قسم، همان تأکیدی باشد که اساتید موفقیت برای نوشتن اهداف و آرزوها دارند. هنریت کلاوسر نویسنده‌ آمریکایی در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نوشتن اهداف و آرزوها را یک اصل می‌داند. کلاوسر آثار پرباری دارد که می‌توان “به قلبت را روی کاغذ بیاور” و “با هر دو طرف مغزت بنویس” را جزو کتاب‌های پرفروش او دانست.

در کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نویسنده بیان می‌کند که نوشتن اهداف نشان دهنده‌ این است که شما دقیقا می‌دانید که چه چیزی می‌خواهید. هر چه جزئیات آرزوها و اهدافتان را بیشتر بدانید، رسیدن به آن‌ها نیز راحت‌تر است. هنگامی که شروع به نوشتن می‌کنید، احساساتتان بر خواسته‌هایتان متمرکز می‌شود. همین امر سبب می‌شود تا قدرت جذبتان به مراتب بالا رود. همچنین برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف، دقیق‌تر خواهد بود. کلاوسر در این کتاب عنوان می‌کند، افراد معروف رؤیاهای خود را نوشته‌اند و شاید سال‌ها بعد که به آن‌ها دست یافتند، به قدرت نوشتن پی برده‌اند.

6-قورباغه‌ات را قورت بده” یک نماد برای انجام دادن کارهای سخت ما است. برایان تریسی،نویسنده این کتاب است و همچنین کتاب‌های دیگه ای مانند “قدرت بیان”، “مدیریت زمان”، “روانشناسی فروش” و غیره را در لیست کتاب‌های پرفروش خود دارد. “قورباغه‌ات را قورت بده” به زبان‌های متعددی ترجمه شده است.

اگر اهل برنامه‌ریزی باشید، می‌دانید که در هر روز تقریباً چه کارهایی را باید انجام دهید. برایان تریسی در کتاب قورباغه‌ات را قورت بده، به این نکته اشاره می‌کند که در بین کارهای روزمره‌تان، کاری را انتخاب کنید که انجام دادن آن برایتان سخت‌تر است. این نوع کارها معمولاً ذهن را بیشتر درگیر می‌کنند و مانند باری بر دوش ما هستند. پس انجام دادن سریع‌تر آن‌ها سبب می‌شود تا آرامش ذهنی بیشتری داشته باشیم. از این رو برای رسیدگی به بقیه کارها، بهتر عمل می‌کنیم و ذهنی آزادتر داریم.

سخن آخر

ما در اینجا کتاب هایی از نویسندگان مشهور دنیا که سبک زندگی و طرز تفکر شما را تغییر میدهد را معرفی کردیم . این کتابها نشانه ای است برای تغییر سرنوشت شما برای همیشه….…

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.