سلام ، به مجموعه آموزشی زبان انگلیسی احسان ریانی خوش آمدید.

کنترل ذهن

کنترل ذهن

اهمیت کنترل ذهن

ذهن ابزاری است بسیار قدرتمند که می تواند در راستای قدرت فرد همگام باشد  و باعث آرامش او شود و یا در راستای ویرانی فرد مورد استفاده قرار بگیرد. کنترل ذهن به قدری مهم است که با قدرت می توان گفت اگر فردی بتواند به خوبی به این مهارت دست پیدا کند و ذهن خود را در دست بگیرد، حتماً موفقیت را بدست می آورد. شما زمانی که بتوانید ذهن خودتان را کنترل کنید، در واقع کنترل همه چیز را در دست می گیرید و علاوه بر تسلط بر رفتار و اعمال و کارهای خودتان، می توانید افکارتان را هم کنترل کنید.

این انتخاب به عهده ی انسان است که تصمیم بگیرد ذهن خود را در کدام جهت استفاده و کنترل کند. می توانید بنشینید و اجازه دهید که افکار منفی و مخرب آرامش شما را از بین ببرند و یا تمرین کنید که با روش های صحیح ذهنتان را در اختیار خود بگیرید و آرامش را به دست آورید. در واقع تسلط بر ذهن به شما کمک می کند که بتوانید خودتان برای زندگی خود تصمیم بگیرید و مسیرتان را به درستی انتخاب کنید.

بسیاری از افرادی هم که به دنبال راه های کنترل فکر خود هستند، می خواهند به فردی مثبت اندیش تبدیل شوند و با این مثبت اندیشی، حال خوبی را تجربه کنند.

در حقیقت شما هستید که مشخص می کنید ذهن شما محل پرورش افکار مثبت باشد یا منفی.

به عنوان مثال زمانی که با خود مرتباً اتفاقات منفی را مرور می کنید و یا اینکه مرتب در حال صحبت های ناامید کننده هستید، به ذهن خود این فرمان را می دهید که در جهت اتفاقات منفی جلو برود. کنترل ذهن یعنی کنترل تمام ورودی ها…

ذهن آشفته علاوه بر این که آرامش فرد را از بین می برد، باعث تغییر رفتار نیز می شود.

قدرت ذهن انسان بسیار فراتر از حد تصور شماست، به گونه‌ای که محال است کسی چیزی را واقعاً با تمام وجود خود بخواهد و به آن دست پیدا نکند. به این علت که زمانی که شما از ته قلب دوست دارید به چیزی برسید، کائنات این انرژی را از شما دریافت می کنند. ذهن شما دارای انرژی هایی است که با کائنات و جهان هستی ارتباط مستقیم دارد. در اصل هر آنچه که از ذهن شما تراوش می‌کند در جهان بیرون به حقیقت خواهد پیوست.

اگر شما مدام به اتفاقات منفی فکر کنید، بدون شک برای شما اتفاقات منفی رخ خواهد داد، اگر به اتفاقات مثبت فکر کنید همین طور خواهد شد. بنابراین هرگز نباید قدرت ذهن خود را دست‌کم بگیرید. پس یکی از مهم ترین مسائلی که باید به آن توجه کنید این است که هر چیزی که بتوانید در ذهن خود تجسم کنید بدون شک در جهان بیرون به واقعیت خواهد پیوست.

شما وقتی بتوانید کنترل ذهنتان را دست خودتان بگیرید، اتفاقات بسیار خوبی برایتان خواهد افتاد و می‌توانید به وسیله کنترل ذهن ، کنترل تمام قسمت های زندگیتان را در دست بگیرید.

برای کنترل ذهن و تغییر رفتار می توانید تکنیک های زیر را به کار بگیرید:

برای اینکه بتوانید ذهن را تحت تعلیم خود قرار دهید و به شادی که مدنظرتان هست دست پیدا کنید، باید شناخت کافی از ذهن و ساختار آن داشته باشید.

بخش ناخودآگاه ذهن شما دارای قدرت هست و شما برای اینکه بتوانید در مسیر رسیدن به اهدافتان گام بردارید، باید بر این قدرت تسلط پیدا کنید. باید بتوانید افکارتان را کنترل کنید، چون زندگی شما همان طور جلو خواهد رفت که افکار شما پیش می‌روند.

با خود تکرار کنید که می توانید ذهن خود را کنترل کنید. حتی اگر به آن باور ندارید باز هم تکرار کنید. مطالعات نشان داده است باور به توانایی به کنترل ذهن کمک می کند.

اطمینان داشته باشید که می توانید متناسب با شرایط و مشکلات خود را تغییر دهید و با آن ها هماهنگ شوید. در واقع با این روش به خود اطمینان می دهید که برای مقابله با مشکلات آماده هستید پس راحت تر می توانید افکار منفی را از خود دور کنید.

ورزش کردن یکی از موثر ترین راه های کنترل ذهن است با تمرینات منظم و مدیتیشن مثل نفس گیری درست می توانید کنترل ذهن خود را به دست بگیرید. آرامش ذهنی چیزی است که در تمامی لحظات زندگی بدان نیاز داریم.

  • راه بعدی اینکه عواملی که باعث میشن افکار منفی به سراغ شما بیایند را شناسایی کنید و آنها را حذف کنید.
  • رویا پردازی کنید بدانید که تخیلات شما یکی از مهم ترین ابزارها برای رسیدن به موفقیت هستند. این تخیلات به  ذهن ناخوآگاه شما برای به کار افتادن قدرت جادویی کمک می‌کنند و بر اعمال شما تاثیر مستقیم خواهند گذاشت. زمانی که شما درباره یک موضوع شروع به تخیل و رویا پردازی می‌کنید، موضوعات دیگر به طور خودکار از ذهن شما حذف می‌شوند. فراموش نکنید به هر چیزی عشق بورزید، در واقع به آن قدرت دادید و به زودی در زندگیتان پدیدار خواهد شد. پس به رویاهایتان عشق و محبت داشته باشید تا به آن ها قدرت لازم برای پدیدار شدن در زندگیتون را بدهید. تخیل شاید کمی کودکانه به نظر برسد اما فراموش نکنید این موضوع به شدت جدی هست. به سادگی از کنار ان عبور نکنید
  • وقتی که شما قدرت جادویی ذهنتان را به کار انداختید مطمئن باشید قدرت اعجاب انگیز تخیل و مثبت اندیشی به کمک شما خواهد آمد و مسیر درست را بهتان نشان خواهد داد.. پس بدون شک به مقصد خواهید رسید. مثبت اندیش باشید و اجازه ندهید افکار منفی، شیرینی رسیدن به رویاهایتان را از شما دریغ کنند. ذهن شما هیچ محدودیتی ندارد و می‌تواند شما را تا بی نهایت بالا ببرد.

کنترل ذهن

قدرت ذهن ناخودآگاه می‌تواند شما را از بیماری نجات دهد و از نو سرزنده و قوی نماید.

امیدوارم با عملی کردن کنترل ذهن اتفاقات خوبی برایتان بیفتد….

و هر آنچه که بخواهید و فکر کنید از آن شماست..

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.