سلام ، به مجموعه آموزشی زبان انگلیسی احسان ریانی خوش آمدید.

تفاوت آیلتس و تافل- IELTS & TOEFL

آیلتس و تافل:

اگر یک انگلیسی زبان بومی نیستید، تقریباً همیشه لازم است که به عنوان بخشی از درخواست خود برای تحصیل در خارج از کشور در یک دانشگاه انگلیسی زبان، یک آزمون تسلط به زبان انگلیسی بنشینید. دو آزمون پذیرفته شده زبان انگلیسی در سراسر جهان عبارتند از: سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی (IELTS) و آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی (TOEFL).

در حالی که هر دو سطح زبان انگلیسی شما را به طور دقیق آزمایش میکنند و در بین هزاران مؤسسه در سراسر جهان پذیرفته میشوند، این دو آزمون در رویکرد، ساختار و معیارهای تدریس آنها متفاوت است، بنابراین باید با دقت فکر کنید که کدام یک را برای انتخاب میکنید.

راهنمای ما در مورد تفاوتهای آیلتس و تافل را بخوانید تا به شما در تصمیمگیری بهترین گزینه برای شما کمک کنید.

آیلتس چیست؟

IELTS یک آزمون زبان انگلیسی است که برای اهداف آموزشی، مهاجرت و شغل استفاده میشود و توسط بیش از 10،000 موسسه در 140 کشور جهان پذیرفته میشود. IELTS یک آزمون زبان بین المللی، مشترکاً متعلق به شورای انگلیس،IDP: IELTS Australia و Cambridge Assessment English است، به این معنی که میتوانید از انگلیسی بریتانیایی یا امریکایی استفاده کنید. بسته به شرایط ورود به برنامه تحصیلی خود، ممکن است شما  نیاز به امتحان آکادمیک یا جنرال IELTS  و یا IELTS UKVI بگیرید.

تافل چیست؟

آزمون TOEFL به دنبال آزمایش توانایی شما در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در تنظیمات دانشگاهی و مستقر در کلاس است. این پذیرش توسط بیش از 8،500 موسسه در 130 کشور از جمله انگلیس، ایالات متحده و استرالیا و همچنین 100 دانشگاه برتر جهان انجام شده است. TOEFL توسط سازمان مستقر در ایالات متحده اداره میشود و به همین ترتیب به زبان انگلیسی آمریکایی نیز انجام میشود. این آزمون به احتمال زیاد مورد استقبال مؤسسات آمریکایی قرار میگیرد.(توضیحات بیشتر)

تفاوت های کلی:

گذشته از سبک های مختلف زبان انگلیسی که هر آزمون بر پایه آن استوار است، سوالات آزمون TOEFL تقریباً انتخاب چندگانه است، درحالیکه آیلتس از شما درخواست میکند که به طیف وسیعی از سؤالات مختلف مانند پاسخ کوتاه، پر کردن جای خالی و غیره پاسخ دهید. آیلتس به طور قابل توجهی کوتاهتر از آزمون تافل است و تقریباً 2 ساعت و 40 دقیقه در مقابل چهار ساعت طول میکشد.

فقط یک نوع آزمون TOEFL وجود دارد که کاملاً روی رایانه انجام میشود، در حالی که دو نوع آیلتس وجود دارد که هر دو روی کاغذ تکمیل میشوند. دانشجویان متقاضی برنامه های آموزشی و اکادمیک باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنند، در حالی که از امتحان جنرال برای تأمین مهاجرت و برخی شرایط مورد نیاز شغلی استفاده میشود.

آیلتس و تافل از حالت های مختلف تفکر و حل مسئله حمایت میکنند. ازآنجاییکه TOEFL در درجه اول گزینه های مختلفی است، دانشجویان باید بتوانند به منظور تحقق تفاوتهای بین گزینه هایشان، به صورت تحلیلی فکرکنند. آیلتس نیاز به استفاده بیشتر از حافظه دارد و مهارتهای درک گسترده تر را ترسیم میکند زیرا دانش آموزان با سبکهای مختلف سؤال روبرو هستند.

ساختارآزمون

اسپیکینگ

درحالی که هر دو امتحان یک مؤلفه صحبت کردن دارند، آزمون اسپیکینگ آیلتس به صورت حضوری امتحان گرفته میشود. درامتحان TOEFL ،شما به شش سؤال در میکروفون پاسخ خواهید داد که ضبط شده و بعداً به گروهی از شش داور ارسال میشوند. نمره صحبت کردن آیلتس شما فقط توسط یک ممتحن مشخص میشود. آزمون آیلتس بین 11-14 دقیقه طول میکشد و ممکن است لزوماً در همان روز با سایر مؤلفه های امتحان نباشد، درحالی که تافل حدود 20 دقیقه طول میکشد و همیشه در همان روز بابقیه امتحانات است. درآنجا که آزمون آیلتس دارای طیف وسیعی از لهجه های مختلف است که به زبان انگلیسی صحبت میکنند، TOEFL فقط شامل لهجه آمریکایی است.

رایتینگ

مؤلفه کتبی آزمونTOEFL برخلاف امتحان آیلتس مبتنی تایپ کردن است. TOEFL شما را ملزم به انجام دو تسک میکند، که اولین تسک یک مقاله پنج بند بین 300-350 کلمه خواهد بود. برای تسک دوم، شما باید از بخش هایی از متن در همان موضوع یادداشت بردارید و از آنها برای ساختن یک متن 150-225 استفاده کنید. آزمون رایتینگ آیلتس همچنین دو بخش دارد که بخش اول آنهارا برای خلاصه کردن یا توضیح اطلاعات ارائه شده در نمودار یا جدول نیاز دارد. درحالت دوم، باید یک پاسخ 200-250 کلمه ای بنویسیدکه نقطه ای از دیدگاه، استدلال را ارائه میدهد

ریدینگ

آزمون های ریدینگ برای هر دو امتحان کاملاً مشابه هستند: آزمون ریدینگ TOEFL از سه بخش سه تاپنج دقیقه تشکیل شده است که شما باید 20 دقیقه زمان کامل داشته باشید، و از هرکدام از مطالب دانشگاهی که احتمالا ًدر یک کلاس با آن روبرو خواهیدشد ، تهیه شده است. شما باید به یک سری سؤالات چندگزینه ای پاسخ دهید.

آزمون ریدینگ آیلتس دارای سه بخش 20 دقیقه ایست و با متون ماهیت آکادمیک است، اما با طیف گسترده ای از انواع سؤال که میتواند ازجمله “پرکردن جای خالی ها” تاپاسخ کوتاه باشد.

لسنینگ

تستها درمؤلفه های لسنینگ آنها کاملاًمتفاوت است. آزمون لسنینگ TOEFL بین 40 تا 60 دقیقه طول میکشد وشما را درگوش دادن به بخشهایی از سخنرانیهای دانشگاه یا گفتگو در دانشگاه وا میدارد. از شما خواسته میشود ضمن گوش دادن، یادداشت کنید و پس از آن به یکسری سؤالات مختلف پاسخ دهید. درآزمون لسنینگ آیلتس، دانش آموزان میتوانند درحالی که به ضبط صدا گوش میدهند به سؤالات پاسخ دهند

امتیازدهی

بخش اسپیکینگ و رایتینگTOEFL باتوجه به نحوه ظاهر آنها، از جمله دامنه واژگان،سبک نوشتن و دستور زبان، طبقه بندی میشود. آیلتس ها براساس نمرات جداگانه معیارهای فردی مانند استفاده شما از منطق، انسجام، گرامر و تسلط درنظر گرفته میشوند. به عنوان مثال، مقاله ای با پیشرفت منطقی ایده ها، اما گرامر ضعیف درامتحان TOEFL نمره بیشتری کسب میکند، در حالیکه مقاله ای با گرامر و واژگان قوی که در بیان ایده ضعیفتر است، با معیارهای آیلتس بهتر عمل میکند.

IELTS در یک سیستم از 1-9 درجه بندی میشود که نمره کلی شما به طور میانگین از هر چهار آزمون نمره جداگانه شماست. نمره کلی شما به نزدیکترین نیمباند جمع میشود، یعنی اگر میانگین کلی شما 6.25 باشد، به نتیجه نهایی 6.5 میرسد. TOEFL یک آزمون واحد است که از 120 امتیاز درجه بندی میشود.

و اکنون که تصمیم گرفتید در آزمون مورد نظر خود شرکت کنید، چرا اکنون شروع به مرور دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، حرفه ای و دکترا درخارج ازکشورنمیکنید!